Strony

środa, 13 lutego 2013

Orphan Songs - Orphan Songs

Orphan Songs - projekt Szweda Carla-Otto Johanssona [nie wiem nawet, jak to odmieniać]. Generalnie jest to kolejny dowód na to, że ludzie ze Skandynawii wiedzą, jak robić dobrą muzykę. Ten albumik z 2008 to bardzo przyjemna, słodka podróż, którą BARDZO warto przebyć choć raz.

13 piosenek, wszystkie utrzymane są w folkowym stylu, choć oferują aranżacje bardzo różne w złożoności - od typowego układu gitara akustyczna plus głos z niewielkimi ozdobnikami (miniaturka Under a Tree) do bardziej energicznych rzeczy, opartych na okazjonalnej gitarze elektrycznej i automacie perkusyjnym. Nawet akordeon się trafia od czasu do czasu. Można by teraz nadmienić, że Johansonn gra na wszystkim na tym albumie, bo gra. Płyta jest utrzymana na jednym, całkiem dobrym poziomie przez całą swoją długość i jest to jedna z jej największych zalet - jednolity styl i dobry poziom sprawiają, że mamy do czynienia z bardzo równym wydawnictwem, którego z przyjemnością się słucha od początku do końca. Oczywiście senny klimat może usypiać, ale jest to ten dobry styl usypiania, coś jak pierwsze kilka minut drugiej części Tubular Bells Mike'a Oldfielda.

Generalnie zapraszam, wokalista ze swoim słodkim głosem na pewno sprawi, że choć przez parę minut popadniecie w przyjemny trans. A, zapomniałbym. Płyta jest dostępna za darmo. "No tak, jak spiracisz, wiadomo." A właśnie nie! Ona jest całkiem za darmo wydana przez swojego twórcę, który nie chce pieniędzy. Działa to na zasadzie licencji Creative Commons, czyli że można udostępniać, ściągać, modyfikować, puszczać na imprezach małorolnych, pod warunkiem, że się akredytuje twórcę. Mały wysiłek, a wszystko pięknie!

Tutaj link do strony oficjalnej, z której można pobrać za darmo to dzieło. Polecam, bardzo! http://www.orphansongs.com/free-music/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz